Suzuki Swift 1.5

suzuki sSuzuki Swift z benzynowym silnikiem 1.5 to godny polecenia samochód. Auto jest ładne, nieźle przyspiesza i dobrze się prowadzi.

Nadwozie i wnętrze

Nadwozie Suzuki Swifta już na pierwszy rzut oka sugeruje sportowy charakter auta. Przetłoczenia, opływowe kształty, zbita muskularna sylwetka. Auto przypomina nieco angielskie Mini, a tego nie należy się wstydzić.

Swift ma ładny tylny spojler, niskoprofilowe opony na alufelgach. Wewnątrz  dobrze wyprofilowane fotele, dobrze leżąca w dłoniach kierownica.

swiftDeska rozdzielcza jest funkcjonalna i czytelna, a do wykończenia wnętrze użyto niezłych materiałów.

Kierowca i pasażer z przodu mają wystarczającą ilość miejsca. Na tylnej kanapie jest nieco gorzej. W przypadku trzydrzwiowej wersji zajmowanie z tyłu miejsca  wymaga nieco gimnastyki, ale nie jest takie trudne.

Silnik i skrzynia biegów

Sercem Swifta jest benzynowy silnik o 1490 ccm i mocy 102  KM. Jednostka napędowa pozwala na dynamiczną jazdę. Prędkość maksymalna wynosi 185 km/h, a przyspieszanie od 0 do 100 km trwa 10 sekund. Pięciostopniowa skrzynie biegów jest dobrze zestopniowana. Średnie zużycie paliwa wg. producenta to 6,5 litra na 100 km

Zawieszenie i komfort jazdy

Zawieszenie Swifta jest jego najmocniejszym punktem. Mimo niewielkiego rozstawu osi  auto prowadzi się bardzo pewnie. Jazda po zakrętach  to prawdziwa przyjemność. Swift świetnie reaguje na kierownicę, doskonale trzyma tor zakrętu, nie zaskakuje kierowcy. Hamulce działają dobrze, a niewielka masa samochodu prowokuje do ostrej jazdy. Tłumienie nierówność również nie rozczarowuje. Swift jest idealny do miasta, ale dłuższych tras również się nie boi.

Wyposażenie i cena

Suzuki Swift  1.5 GS wyposażony jest w pełną elektrykę, klimatyzację, cztery poduszki powietrzne oraz kurtyny, podgrzewane fotele, radio CD, ABS. Za przyjemność posiadania tego autka trzeba zapłacić około 47  tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *