Seat Leon 2.0 FSI

leonNajnowsza generacja Leona to kontynuacja stylistyki Altei i nowego Toledo. Auto ma nowoczesny desing wskazujący na sportowego ducha marki. Walory jezdne Leona mogą być wizytówka Seata.

Nadwozie i wnętrze

W oczy rzucają się duże klosze reflektorów  o agresywnym kształcie, przetłoczenia nadkoli, maski, duże wloty powietrza. Sylwetka auta z wysoko poprowadzona linią drzwi i klamkami ukrytymi  w tylnych słupkach jest dynamiczna i harmonijna. Nic w tym dziwnego. W końcu wyszła spod ręki samego Waltera da Silvy, obecnie głównego stylisty Seata.

seat leonWewnątrz sportowa trójramienna kierownica z grubym wieńcem, bardzo głęboko profilowane fotele, świetne podczas szybkiej jazdy w zakrętach, czerwone podświetlenie zegarów. Deska rozdzielcza jest funkcjonalna i wykonana z niezłych materiałów. Sportowym akcentem są zegary, schowane w głębokich tulejach.  Z przodu miejsca jest dosyć, natomiast na tylnej kanapie wysocy pasażerowie mogą lekko się denerwować. Bagażnik ma pojemności 314 litrów.

Silnik  i skrzynia biegów

Jedną z dostępnych jednostek  napędowych jest benzynowy silnik FSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 150 KM. W połączeniu z precyzyjną sześciostopniową skrzynią biegów Leonem 2.0 można posmakować sportowych emocji. Przyspieszanie od 0 do 100 km trwa 8.8 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Średnie zużycie paliwa wg. producenta to 7,9 litra na 100 km.

 Zawieszenie i komfort jazdy

Układ jezdny Leona to kwintesencja sportowego stylu. Samochód jest sztywny i świetnie trzyma się drogi. Szybkie, ciasne zakręty to jego żywioł. To także zasługa szerokiego rozstawu kół i precyzyjnego układu kierowniczego. Tłumienie nierówności całkiem przyzwoite, chociaż amatorzy komfortu podczas jazdy na polskich drogach, zwłaszcza na tylnej kanapie Leona mogą trochę narzekać.

 Wyposażenie i cena

Seat Leon 2.0 FSI wyposażony jest w dwustrefową klimatyzację, pełną elektrykę włącznie z elektrycznie podgrzewanymi i składanymi lusterkami,  sześć poduszek powietrznych, ABS i układ stabilizacji toru jazdy. Cena to około 78 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *