Fiat Panda 1.1

pandaNa przykładzie Pandy widać, że Fiat umie robić małe miejskie samochody. Auto ma atrakcyjną sylwetkę i mimo niewielkich rozmiarów jest bardzo funkcjonalne. Pięciodrzwiowe nadwozie sprawia, że Panda służy często jako auto rodzinne.

Nadwozie i wnętrze

panda fNadwozia Pandy nawiązuje do segmentu MPV i SUV. Wysoka, zwarta sylwetka z ciekawym przodem, wysoko poprowadzoną linią dachu i relingami dachowymi może się podobać. We wnętrzu – biorąc pod uwagę rozmiary auta – jest zaskakująco dużo przestrzeni, sporo schowków na drobiazgi. Nieźle sprawdza się umieszczenie drążka zmiany biegów na kokpicie, tuż przy kierownicy, co pozwala na łatwą zmianę biegów. Wysokość nadwozia sprawia, że kierowca i pasażer siedzą dosyć wysoko, co zapewnia dobrą widoczność, ułatwia zajmowanie miejsca. Nie brakuje również miejsca nad głowami. Nadmiaru przestrzeni jednak nie ma co się spodziewać. Materiały i wykończenie wnętrza nie budzą ani zachwytów, ani większych zastrzeżeń. Dzięki przesuwanej tylnej kanapie pojemność bagażnika można zwiększyć z 206 do 230 litrów.

Silnik i skrzynia biegów

Auto napędzane jest jednostką napędową o pojemności 1.2 l i mocy 60 KM. Prędkość maksymalna wynosi 155 km/h, a przyspieszanie od 0 do 100 km trwa 14 sekund. Osiągi nie zachwycają, ale Pandy z takim silnikiem nie kupują amatorzy sportowych wrażeń. Praca skrzyni biegów bez zarzutu. Średnie zużycie paliwa to 5,8 litra na 100 km.

Zawieszenie i komfort jazdy

Panda doskonale sprawdza się w ruchu miejskim. Jest zwinna, a dzięki niewielkim rozmiarom łatwo można nią manewrować i znaleźć miejsce do zaparkowania. Średnica zawracania to niewiele ponad 9 metrów. Również dłuższe trasy są do zniesienia. Auto prowadzi się całkiem pewnie.

Wyposażenie i cena

Panda w wersji podstawowej z silnikiem 1.2 kosztuje 34 900 zł. Cena auta z dodatkowym wyposażeniem może sięgnąć 40 tys. zł. Lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa, sięgając po sześć poduszek powietrznych, panoramiczny, podwójny dach, automatyczną klimatyzację czy czujniki parkowania. Zamówić można nawet nawigację satelitarną z kolorowym wyświetlaczem. Za luksusy trzeba jednak sporo dopłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *