Citroen C3 1.4

citroenCitroen C3 ma ciekawy wygląd, jest  wygodny i funkcjonalne. Mimo wydawałoby się niewielkich rozmiarów, oferuje pasażerom mnóstwo przestrzeni i schowków.    Wyposażone w silnik o pojemności  1.4 jest całkiem oszczędnym, zwinnym miejskim samochodem.

 Nadwozie i wnętrze

c3Nadwozie C3  oparto na dwóch łukach, dzięki czemu auto jest charakterystyczne, a w środku nie brakuje miejsca nawet na tylnej kanapie. Fotele są bardzo wygodne, a deska rozdzielcza nowoczesna i funkcjonalna. Dominują koła i półkola. Popielniczka to mały kubeczek, który można wstawiać do uchwytów na napoje. Pojemność bagażnika wynosi 305 litrów, po złożeniu tylnej kanapy można go powiększyć do 1310 litrów. Bagażnik ma również zamontowaną półeczkę pozwalającą na dzielenie przestrzeni bagażowej.

Silnik i skrzynia biegów

Jednostka napędowa o pojemności 1.4 l i mocy 75 KM  dynamiką nie powala, lecz jest oszczędna i wystarczająca do oszczędnej jazdy. Przyspieszanie od 0 do 100 km trwa 13,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 169 km/h. Praca skrzyni biegów bez zarzutu. Średnie zużycie paliwa wg producenta wynosi 6,1 l benzyny na 100 km.

Zawieszenie i komfort jazdy

Układ jezdny Citroena C3 zapewnia  przyzwoity komfort jazdy i tłumienie nierówności, a jednocześnie zawieszenie jest na tyle sztywne, by nie sprawiać kłopotów przy dynamicznej jeździe. C3 dobrze zachowuje się i na prostej, i w zakrętach. Niewielkie rozmiary sprawiają, że auto doskonale czuje się w mieście.

 Wyposażenie i cena

 Citroena  C 3 z silnikiem 1.4 można kupić od 35 tysięcy złotych. W zamian otrzymujemy auto wyposażone w poduszki powietrzne, halogeny, immobilizer, ABS i komputer pokładowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *