Hyundai Grandeur 3.3 V6

grandeurHyundai rozpoczął sprzedaż w Polsce swojej flagowej limuzynę o nazwie Grandeur, która dotychczas dostępna była tylko w Europie Zachodniej. Według producent auto ma być bezpośrednim konkurentem Volvo S80, Audi A6 i Peugeota 607

Specyfikacja

Początkowo Grandeur był dostępny jedynie w wersji benzynowej, dlatego też Hyundai Motor Poland  czekał do czasu wprowadzenia wersji wysokoprężnej. Silnik benzynowy, to sześciocylindrowa widlasta jednostka o pojemności 3,3 litra, która uzyskuje moc maksymalną 235 KM. Auto ma prędkość maksymalną 237 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,8 sekundy. Diesel 2.2 litra CRDI wykonany jest w technologii Common Rail i w specyfikacji przeznaczonej na Europę osiąga moc maksymalną 155 KM przy 4000 obr./min. oraz moment obrotowy 343 Nm w zakresie 1800-2500 obr./min. Jednostka 2.2 litra CRDi pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 202 km/h,  przyspieszenie 0-100 km  – 11,4 sekundy. Oba silniki współpracują z pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Wyposażenie

hyundaiGrandeur ma osiem poduszek powietrznych, ograniczniki siły napięcia i napinacze pasów. W skład wyposażenia wersji Prestige wchodzą: czujniki deszczu, czujniki cofania, tempomat, pełna elektryka szyb i lusterek, komputer pokładowy, reflektory ksenonowe, pamięć ustawienia fotela kierowcy, koła kierowniczego i lusterek zewnętrznych, sterowany przełącznikami na kierownicy system audio ze zmieniarką CD na 6 płyt i 8 głośnikami, elektrycznie podnoszona zasłona przeciwsłoneczna przy tylnej szybie.

Cena

Huyndaia Grandeur w wersji benzynowej 3,3 V6  kosztuje 159900 zł. Auto z silnikiem wysokoprężnym 2,2 litra CRDI kosztuje o 10 tysięcy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *