Honda Jazz 1.4

Administrator   7 października 2015   Brak komentarzy do Honda Jazz 1.4

jazzHonda Jazz to miejskie auto, który zaskakuje ilością miejsc wewnątrz, wyposażeniem i komfortem jazdy, właściwym samochodom z wyższego segmentu.

Nadwozie i wnętrze

Sylwetka Jazza daje do zrozumienia, że konstruktorom chodziło o wygospodarowanie miejsca wewnątrz auta. Przy tym jednobryłowe nadwozie z wypukłymi reflektorami, wysoką linia okien, dużymi lusterkami i zgrabnym tyłem może się podobać.

honda jazzPrzestrzeń wewnątrz auta zaskakuje. Dzięki wysokiej linii nadwozia na tylnej kanapie wygodnie mogą podróżować nawet bardzo wysocy pasażerowie. Fotele z przodu zapewniają niezłe trzymanie boczne, a obszyta skórą kierownica z przyciskami do obsługi sprzętu audio jest ładna i przyjemna w dotyku. Do tego dobrej jakości materiały wykończeniowe, funkcjonalna deska rozdzielcza, z bardzo czytelnymi zegarami i aluminiowymi elementami kokpitu. Tylną kanapę można przesuwać, co pozwala na regulowanie pojemności bagażnika. Bagażnik ma pojemność od 353 do 1323 litrów po złożeniu tylnej kanapy.

 Silnik i skrzynia biegów

Auto napędzane jest benzynowym silnikiem o pojemności 1339 ccm i mocy 83 KM. Kultura pracy jednostki napędowej jest bardzo wysoka i mimo niewielkiej mocy pozwala jeździć całkiem dynamicznie. Prędkość maksymalna wynosi 170 km/h, a przyspieszanie od 0 do 100 km/h trwa 12,9 s. Średnie zużycie paliwa wg producenta to 5,7 litra na 100 km. Skrzynia biegów jest dobrze zestopniowana.

 Zawieszenie i komfort jazdy

Honda Jazz jest autem miejskim i właśnie w mieście się najlepiej. Jest zwrotna, zgrabna, łatwo nią zaparkować i manewrować w ruchu miejskim. Jednak nawet na dłuższych trasach o dyskomforcie nie jest najgorzej. Jazz jest wygodny i stabilny w prowadzeniu. Hamulce działają bez zarzutu.

 Wyposażenie i cena

Honda Jazz ma automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane lusterka i szyby, ABS. Cena auta to około 54 tysiące złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *