Honda Civic 1.8 sedan

civicNajnowsza generacja Civica zachwyca stylizacją i zaskakuje nowoczesnością wnętrza. Czterodrzwiowa wersja nie jest już tak awangardowa jak  hatchback, lecz dobrze wygląda i świetnie się prowadzi.

Nadwozie i wnętrze

Nadwozie czterodrzwiowego Civica  ma już mniej futurystyczne kształty niż w hatchbacku. Przednie reflektory bardzo ciekawie wkomponowano w przód auta i spojler. Auto ma bardzo płynna i opływową linie nadwozia

civic sWewnątrz jest bardzo nowoczesne. Deska rozdzielcza ma ciekawe kształty. Fioletowe podświetlenie, cyfrowe wyświetlacze. Prędkość wyświetlana jest na oddzielnym wyświetlaczu umieszczonym tuż przy samej szybie. Kierowca m do dyspozycji nawet graficzną informację, który z pasażerów ma zapięte pasy. Auto uruchamiane jest czerwonym przyciskiem umieszczonym obok kierownicy. Wnętrze jest komfortowe, wygodne i doskonale wykończone. Jest sporo schowków, półek. Nie zachwyca za to swoją pojemnością bagażnik   – pojemność 375  litrów – to w tej klasie aut nie jest imponującym wynikiem. Brakuje również uchwytu do zamykania bagażnika.

Silnik i skrzynia biegów

Jednym z silników jest benzynowa jednostka VVT-i o pojemności 1.8 litra i 140 KM. Silnik lubi wysokie obroty i po ich osiągnięciu pozwala jeździć całkiem dynamicznie. Wygląd auta sugeruje lepsze osiągi, ale źle nie jest. Przyspieszanie od 0 do 100 km trwa 9 sekundy, a prędkość maksymalna  wynosi 200 km/h. Napęd przynoszony jest przez krótką, sześciobiegową dobrze zestopniowaną skrzynię biegów. Średnie zużycie paliwa to według producenta 6,6 litra na 100 km.

Zawieszenie i komfort jazdy

Układ jezdny Civica pozwala na szybką jazdę i jest dosyć komfortowy. Zamiast belki skrętnej, która zastosowano w nowym hatchbacku  z tyłu wrócono do zawieszenia wielowahaczowego, co zwiększa komfort jazdy i ogranicza przechyły. Civicowi nie straszne ciasne zakręty czy długie trasy. Nie można mieć zastrzeżeń co do funkcjonowania hamulców.

Wyposażenie i cena

W wyposażeniu czterodrzwiowego Civica są cztery poduszki powietrzne  i kurtyny, ABS,  klimatyzacja, pełna elektryka. Ceny zaczynają się od 68 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *