Jak znaleźć idealną kurtkę motocyklową?

Niezależnie od tego, czy masz własny motocykl, czy tylko siedzisz z tyłu i obejmujesz w pasie motocyklistę, potrzebujesz odpowiednich ubrań. Przede wszystkim zwróć uwagę na kurtkę motocyklową. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziesz zarówno damskie, jak i męskie kurtki.

Co wybrać: skórę, czy tekstylia?

Wybierając materiał, zwróć przede wszystkim uwagę na swój styl jazdy. Jeżeli masz duży, szeroki, solidny, niski motor, zdecyduj się na skórzaną odzież. Jeśli jednak jeździsz tylko spokojnie i rekreacyjnie, możesz śmiało sięgnąć po kurtkę tekstylną.

Tak naprawdę warto mieć oba rodzaje kurtek. Wtedy możesz wybrać odpowiedni typ, biorąc pod uwagę swój styl jazdy, warunki pogodowe i trasę.

Skórzane kurtki damskie są często ozdobione ćwiekami albo frędzlami. Wybierając taką kurtkę, możesz podkreślić swój rockowy, buntowniczy i niezależny charakter. Poszukaj ubrań od znanych producentów. Wtedy masz pewność, że są wysokiej jakości.

Z kolei tekstylne kurtki motocyklowe wyróżniają się wyraźnym i ścisłym splotem. W ten sposób ochronią Cię przed deszczem. Jednocześnie pozwalają skórze swobodnie oddychać. Dzięki temu świetnie się sprawdzą podczas upalnych dni lub dużego wysiłku. Zwykle zawierają też odblaskowe wstawki. Będziesz więc bardziej widoczna na drodze.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Kurtki motocyklowe z górnej półki ma protektory na łokciach, ramionach oraz plecach. Wybierając kurtkę, zwróć też koniecznie uwagę na jej podszycie. Zobacz, czy możesz odpiąć ocieplacz. To wewnętrzna warstwa, która zapewnia wysoką ochronę przed zimnem i wiatrem.

Jeśli lubisz jeździć motorem przez cały rok, poszukaj nieco większej kurtki. Wtedy bez problemu możesz ubrać się na cebulkę. Jeżeli znalazłaś świetną kurtkę bez odblaskowych wszywek, wcale nie musisz z niej rezygnować. Wystarczy, że założysz na nią odblaskową kamizelkę.

Czym jeszcze warto się kierować podczas wyboru?

Pamiętaj, że najważniejsze są bezpieczeństwo i wygoda, a nie wygląd. Z drugiej jednak strony warto zwrócić uwagę na kolor kurtek damskich. Dużą popularnością cieszą się białe i czarne ubrania. Wybierając jasny strój, będziesz lepiej widoczna. Możesz też od razu kupić spodnie motocyklowe. Wtedy będziesz miała pewność, że wszystko ładnie pasuje. Przymierzając kurtkę, wyciągnij ręce do przodu. Sprawdź, czy rękawy zasłaniają nadgarstki. Zastanów się również, czy czujesz się w niej swobodnie.

Szukając odpowiedniej kurtki, zwróć też koniecznie uwagę na membranę. Wpływa na wodoodporność i przepuszczalność. Dobrze sprawdzi się odpinana membrana. Wtedy nie musisz kupować jednej kurtki na lato, a drugiej na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *